معرفی تکنولوژی USB 3.0 دستگاه ضبط تصویر و مزایای آن در مقایسه با USB2.0

معرفی تکنولوژی USB 3.0 دستگاه ضبط تصویر و مزایای آن در مقایسه با USB2.0

4.0 2
معرفی تکنولوژی USB 3.0 دستگاه ضبط تصویر و مزایای آن در مقایسه با USB2.0 معرفی تکنولوژی USB 3.0 دستگاه ضبط تصویر و مزایای آن در مقایسه با USB2.0

پورت USB3.0

 

USB3.0 آخرین ورژن از تکنولوژی USB می باشد که در سال ۲۰۰۸ معرفی شد و نسبت به نسخه های قبلی از مزیت های زیادی برخوردار می باشد. نسخه سوم USB توانایی انتقال داده را با سرعت 4.8 گیگابیت در ثانیه دارد که معادل ده برابر سرعت انتقال داده در نسخه دوم USB است.

یو اس بی 3.0 دارای 8 اتصال می باشد; دو اتصال برای انتقال داده، دو اتصال برای دریافت داده و سایر اتصالات به عنوان تقویت کننده سرعت انتقال داده مورد استفاده قرار می گیرند و قادرند با حداکثر سرعت، داده ها را دریافت و ارسال کنند. با استفاده از USB3.0، می‌توان در لحظه و با حداکثر سرعت اقدام به ارسال و دریافت داده کرد.

 

تفاوت USB2.0 با USB3.0

 

سرعت: اغلب سیستم‌های سخت‌افزاری موجود در جهان که قبل از سال 2011 میلادی وارد بازار شدند از نسخه دوم یو ‌اس ‌بی استفاده می‌کنند که این نسخه توانایی انتقال داده با سرعت حداکثر 480 مگابیت در ثانیه را دارد. اصلی ترین تفاوت نسخه های دوم و سوم یو اس بی در همین سرعت انتقال و دریافت اطلاعات می باشد.

تعداد خطوط اتصال دهنده ها: نسخه سوم از 8 اتصال دهنده تشکیل شده در حالیکه نسخه دوم تنها از 4 اتصال دهنده برخوردار است.

پهنای باند: USB3.0 قادر است تا در لحظه به طور همزمان اطلاعات را دریافت و ارسال کند در حالیکه USB2.0 در هر لحظه فقط می تواند اطلاعات را ارسال یا دریافت کند یعنی انجام هر دو به صورت همزمان امکان پذیر نیست.

 

NVR یونی ویو با پورت USB3.0

 

در صورتیکه دستگاه ضبط تصویر یونی ویو از USB 3.0 پشتیبانی کند، انتقال اطلاعات از دستگاه به فلش مموری و یا هارد دیسک اکسترنال شما با سرعت بسیار بالاتری انجام خواهد شد. برای مثال انتقال یک ویدئو یک ساعته با USB2.0 یک ساعت زمان نیاز دارد، اما با استفاده از  USB3.0فقط 5 دقیقه زمان نیاز خواهید داشت

دیدگاه


در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید !