معرفی ویژگی های هوشمند یا Smart Embeded Analytic دوربین مداربسته یونی ویو

معرفی ویژگی های هوشمند یا Smart Embeded Analytic دوربین مداربسته یونی ویو

3.3 3
معرفی ویژگی های هوشمند یا Smart Embeded Analytic دوربین مداربسته یونی ویو معرفی ویژگی های هوشمند یا Smart Embeded Analytic دوربین مداربسته یونی ویو

دوربین مداربسته هوشمند

دوربین مداربسته هوشمند به دوربینی گفته می شود که بـا سنسورهای تعبیه شده در آن قابلیت پردازش تصاویر دوربین را داشته باشند. بدین صورت با آنالیز تصاویر دریافت شده از دوربین، سیستم به طور خودکار کاری را انجام می دهد یا هشداری را به سایر بخشها ارسال می کند. 

عملکرد ویژگی هوشمند دوربین مداربسته Uniview

با استفاده از این ویژگی های هوشمند دوربین مداربسته یونی ویو، در صورت ورود فرد یا جسم متحرک به محدوده مشخص شده و یا عبور از خط تعیین شده، هشدارهای صوتی یا تصویری فعال شده و بطور همزمان عملیات ضبط تصاویر آغاز می گردد. استفاده از دوربین مدار بسته هوشمند می تواند کمک بسیار شایانی در جهت کاهش تخلفات انجام دهد.

ویژگی های هوشمند دوربین مداربسته یونی ویو 

 تشخیص هوشمند عبور از خط: کاربر می تواند یک فنس مجازی در تنظیمات دستگاه تعریف کند که بلافاصله پس از عبور فرد از آن خط علاوه برضبط تصویر، آلارم به صورت ایمیل یا نوتیفیکیشن بر روی گوشی کاربر ارسال می شود.

• تشخیص هوشمند ورود غیرمجاز به محدوده تعیین شده: با این ویژگی کاربر می تواند یک محدوده مهم و حساس مثل انبار یا بخش بایگانی که اهمیت بالایی دارند در قسمت setting دستگاه مشخص کند. در صورت ورود  فرد به منطقه غیرمجاز آلارم ارسال می شود.

• تشخیص هوشمند چهره انسان: تشخیص چهره همان طور که از نام آن پیداست چهره هایی را که در زاویه دید دوربین قرار می گیرند تشخیص داده و از آن ها عکس می گیرد. در حالتیکه از ماژول شناسایی چهره نیز در کنار آن استفاده شود می توان به عنوان مثال عکس های کارمندان شرکت را در سیستم تعریف نمود و پس از آن دوربین بلافاصله از تشخیص چهره  هایی که درزاویه دید دوربین قرار می گیرند آنها را با عکس های تعریف شده در سیستم مطابقت داده و فرد را شناسایی می کند. تشخیص و شناسایی چهره ویژگی بسیار مهم و کاربردی هستند که می تواند به عنوان دستگاه حضور و غیاب در شرکت ها به کار برده شوند. 

• تشخیص جابجایی اشیاء: دوربین مداربسته یونی ویو قادر است در صورتیکه جسمی در تصویر جابجا شود بلافاصله آن را تشخیص داده و به کاربر هشدار ارسال کند. 

 تشخیص مفقود شدن اشیاء: این ویژگی در بخش های مختلفی می تواند کارایی داشته باشد، به طور مثال درصورتیکه فردی وارد اتاقی شده و شی ء را از اتاق خارج می کند. در این حالت دوربین قادر است بلافاصله مفقود شدن شی ء را تشخیص بدهد.

• تشخیص خطای فوکوس: در حالتیکه فوکوس دوربین مدار بسته به درستی تنظیم نشده باشد یا در حین فعالیت به مشکل برخورد کند دوربین آن را تشخیص می دهد.

 تشخیص تغییر زاویه دید: اگر تحت هر شرایطی به صورت عمدی یا غیر عمد زاویه دید دوربین تغییر کند، دوربین مداربسته آن را تشخیص می دهد. 

• تشخیص صدا: به عنوان مثال در قسمت موتورخانه سر و صداهای دستگاه ها تا حد معمول بیانگرعملکرد پایدار سیستم هستند. اگر دستگاه ها دچار مشکل شوند و صداها به طور غیر معمول بالا و یا پایین بیاید که نشانه ی وجود مشکل در عملکرد سیستم است توسط دوربین مدار بسته شناسایی می شود و بلافاصله به کاربران امنیتی هشداری ارسال میکند که می تواند از ضرر و زیان های ناشی از خرابی دستگاه به مدت طولانی جلوگیری کند.

• تعقیب اتوماتیک سوژه: دوربین مداربسته اسپیددام یونی ویو که قابلیت چرخش دارند ویژگی هوشمندی وجود دارد که علاوه بر تشخیص عبور غیر مجاز فرد از خط یا ورود به منطقه غیرمجاز، قادر است به طور اتوماتیک آن فرد را دنبال کند. 

 شمارش افرادویژگی شمارش افراد که به طور کامل در مورد آن صحبت کردیم، قادر است با نصب در بالای درب های ورود و خروج ساختمان تعداد افرادی که وارد یا خارج شده اند را شمارش کند و به صورت آمارهای روزانه و غیره ارائه کند.

 

دیدگاه


در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید !