خانه مجله خبری تکنولوژی
معرفی تکنولوژی People Counting یا شمارش افراد دوربین مداربسته یونی ویو

معرفی تکنولوژی People Counting یا شمارش افراد دوربین مداربسته یونی ویو

معرفی تکنولوژی People Counting یا شمارش افراد دوربین مداربسته یونی ویو معرفی تکنولوژی People Counting یا شمارش افراد دوربین مداربسته یونی ویو
5.0 1

قابلیت شمارش افراد یا people counting دوربین مداربسته

در گذشته پیاده سازی قابلیت شمارش افراد دوربین مداربسته امری دشوار و هزینه بر بوده است که نیاز به دوربین های ویژه، نرم افزارهای گران قیمت و نصب دوربین مداربسته در جایگاه خاصی داشته است. در سالهای اخیر شرکتهای سازنده دوربین مدار بسته از جمله Uniview، شروع به استفاده از تحلیلگرهای ویدئویی در محصولات خود کردند تا از این طریق کاربر بتواند آماری از تعداد افرادی که به منطقه موردنظرشان وارد یا خارج شده را بررسی کند. 

 

مزیت قابلیت شمارش افراد دوربین مداربسته

یکی از مزایای ویژگی people counting دوربین تحت شبکه یونی ویو این است که کاربر دیگر نیازی به پرداخت هزینه های گزاف برای خرید لایسنس نمی باشد. دستیابی به آمار دقیقی از میزان تردد مشتریان و همچنین کارکنان مراکز اداری، تجاری و ... در ساعات مختلفی از شبانه روز می تواند به نحوه مدیریت و ارائه خدمات متناسب با نیاز مشتریان و کنترل فعالیت های پرسنل کمک شایانی کند.

همچنین وقوع حوادث طبیعی یا غیر مترقبه مانند زلزله، آتش سوزی، جرم و جنایت و … نیز بر لزوم نصب سیستم های دارای قابلیت پردازش تصویر به منظور نظارت بر رفت و آمد در مراکز تجاری بزرگ می افزاید.

شمارش افراد یک ویژگی هوشمند دوربین مداربسته Uniview می باشد که معمولا بالای درب های ورودی و خروجی سازمان ها، نمایشگاه ها، فروشگاه ها و... نصب می گردد تا به صورت زنده آمار ورود و خروج افراد را نمایش و ذخیره گرداند.
قابلیت گزارش گیری های متنوع از این اطلاعات، کمک بسیار مفیدی به مدیران سازمان ها جهت تصمیم گیری های بهتر می نماید.

 

در ویدئوی زیر می توانید نحوه عملکرد این ویژگی را مشاهده نمایید.

 

دیدگاه


در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید !