خانه مجله خبری تکنولوژی
معرفی تکنولوژی SATA 3.0 در دستگاه NVR یونی ویو و بررسی نحوه کارکرد آن

معرفی تکنولوژی SATA 3.0 در دستگاه NVR یونی ویو و بررسی نحوه کارکرد آن

معرفی تکنولوژی SATA 3.0 در دستگاه NVR یونی ویو و بررسی نحوه کارکرد آن معرفی تکنولوژی SATA 3.0 در دستگاه NVR یونی ویو و بررسی نحوه کارکرد آن
5.0 1

تکنولوژی SATA چیست؟

 

پورت SATA یک استاندارد IDE مخفف Integrated Drive Electronics می باشد که توسط کابل شبکه و کانکتور از یک طرف به دستگاه ذخیره سازی اطلاعات و از طرف دیگر به مادربرد وصل شده و امکان انتقال اطلاعات و داده ها را فراهم می سازند.

ورژن های محتلف پورت sata معمولا با یک خط تیره و عدد رومی نمایش داده می شوند مثل SATA-III، البته برای جلوگیری ازاشتباه و سردرگمی به صورت SATA 6 Gbit / s هم نمایش داده می شوند.

 

ورژن های محتلف پورت SATA:

 

 Sata I: اولین ورژن پورت sata که دارای سرعت 5Gb/s و پهنای باند 150MB/sمی باشد.

 Sata II: دومین ورژن ساتا که در آن صف بندی NCQ به sata اضافه شد که باعث افزایش سرعت می شود و دارای سرعت 3Gb/s و پهنای باند 300MB/s می باشد.

 Sata III: سومین ورژن SATA که نسبت به دو ورژن قبلی علاوه بر تغییرات جزیی در تکنیک صف بندی، سرعت انتقال اطلاعات بسیار بالاتر می باشد و به 6Gb/s می رسد و همچنین پهنای باند نیز 600MB/s می باشد.

 

SATA 3.0

 

رابط SATA III که به عنوان SATA 6Gb/s شناخته شده، نسل سوم رابط SATA است که از سرعت 6.0Gb/s پشتیبانی می کند و ظرفیت پهنای باند درآن تا 3Gb/s پشتیبانی می شود. با استفاده از پورت SATA 3.0 میتوانید مشاهده تصاویر و ضبط همزمان تصاویر دوربین مداربسته را با کیفیت بسیار بالاتری داشته باشید. سرعت انتقال اطلاعات در هارددیسک با پورت SATA 3.0 معادل 6 گیگابیت در ثانیه است.

دیدگاه


در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید !