معرفی استاندارد ONVIF در سیستم نظارت تصویری و بررسی عملکرد آن در دوربین مداربسته

معرفی استاندارد ONVIF در سیستم نظارت تصویری و بررسی عملکرد آن در دوربین مداربسته

5.0 1
معرفی استاندارد ONVIF در سیستم نظارت تصویری و بررسی عملکرد آن در دوربین مداربسته معرفی استاندارد ONVIF در سیستم نظارت تصویری و بررسی عملکرد آن در دوربین مداربسته

استاندارد ONVIF

 

ONVIF یک سازمان تجاری است که در سال 2008 توسط شرکتهای بوش، اکسیس و سونی با بیش از 500 عضو تاسیس شد و قابلیتهای API را برای یکپارچگی محصولات امنیتی توسعه دادند. واژه ONVIF مخفف Open Network Video Interface Froum به معنای انجمن ارتباط ویدیویی تحت شبکه قابل گسترش می باشد. در اصل ONVIF یک توافق نامه جهانی می باشد که هدف این انجمن ایجاد یک استاندارد جهانی برای ارتباط بین چندین دوربین مداربسته تحت شبکه با برندهای مختلف می باشد. 

Onvif یکی از تکنولوژی های به کار برده شده در دوربین مدار بسته تحت شبکه و دسگاه ضبط تصویر می باشد که بین آنها ارتباط پایدار برقرار می کند.در شرایطی که دوربین مداربسته یا NVR یک برند عضو آنویف نباشند، امکان اضافه کردن دوربین یا دستگاه با برند دیگری به آنها مقدور نمی باشد.

 

دستگاه NVR با قابلیت ONVIF

 

پشتیبانی از قابلیت Onvif از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا بدون پشتیبانی از آنویف قابلیت اضافه کردن دوربین مداربسته برندهای مختلف به یکدیگر وجود ندارد. دستگاه NVR یونی ویو با پشتیبانی از استاندارد ONVIF، امکان سازگاری با دوربین مداربسته سایر برندهای معتبر موجود در بازار را فراهم آورده است. 

دیدگاه


در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید !