خانه مجله خبری تکنولوژی
WDR | جلوگیری از سیاه شدن تصویر در تضاد نوری بالا در محیط

WDR | جلوگیری از سیاه شدن تصویر در تضاد نوری بالا در محیط

5.0 1
WDR | جلوگیری از سیاه شدن تصویر در تضاد نوری بالا در محیط WDR | جلوگیری از سیاه شدن تصویر در تضاد نوری بالا در محیط

دوربین های مداربسته برای داشتن عملکرد پایدار و مناسب در شرایط مختلف نیاز به ویژگی های متفاوتی دارند. این ویژگی ها در ارائه تصاویری با کیفیت بالاتر به کاربر کاربرد دارند. یکی از ویژگی هایی که در ارائه تصاویر واضح و شفاف در محیط هایی با تضاد نوری بالا اهمیت دارد ویژگی WDR هست.

 

معرفی ویژگی WDR دوربین مداربسته

 

ویژگی WDR مخفف Wide Dynamic Range یا همان دامنه دینامیکی وسیع یکی از ویزگی های مهم سیستم نظارت تصویری برای شرایط محیطی هست که تضاد نوری بالایی در آن جا وجود دارد و باعث سیاه شدن تصویر می شود. این ویژگی به طور کلی به دو دسته دیجیتال و اپتیکال تقسیم می شود.

 

دوربین مداربسته WDR

 

دوربین مداربسته WDR وضوح و کیفیت بالای تصویر شما در زمانی که تضاد نوری بالا (برای مثال نور زیاد ورودی پارکینگ) در محیط وجود دارد را تضمین می کند و از سیاه شدن تصویر جلوگیری می نماید. کیفیت تصویری که دوربین در این شرایط ارائه می کند به میزان قدرت و محدوه دینامیکی آن بستگی دارد. محدوده دینامیکی مناسب برای یک دوربین در شرایط  نوری نرمال بازه بین 70دسی بل تا 80دسی بل می باشد ولی در شرایط نوری نامناسب برای داشتن تصویری با کیفیت و وضوح بالا به دوربینی با محدوده دینامیکی 120 نیاز دسی بلمی باشد.

 

دیدگاه


در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید !