بررسی دوربین مداربسته 8 مگاپیکسل دام

بررسی دوربین مداربسته 8 مگاپیکسل دام

5.0 1
بررسی دوربین مداربسته 8 مگاپیکسل دام بررسی دوربین مداربسته 8 مگاپیکسل دام

بررسی دوربین مداربسته دام ضدضربه 4K یونی ویو

دوربین مداربسته IPC3238SB-ADZK-I0 یکی از جدیدترین دوربین های سری Prime I یونی ویو بوده و مجهز به تکنولوژی یادگیری عمیق می باشد. به کمک این تکنولوژی، دوربین مداربسته می تواند عابر پیاده و وسایل نقلیه موتوری و غیر موتوری را از یکدیگر تفکیک دهد. با تمرکز دوربین روی تحرکات انسانی، می توان چندین چالش را همزمان برطرف کرد.

در ادامه شرح می دهیم که چگونه این تکنولوژی در پروژه های نظارت تصویری سودمند واقع شده و باعث کاهش هزینه ها می شود
 


 صرفه جویی در مصرف فضای ذخیره سازی  در روش ضبط مبتنی بر تشخیص حرکت،  هر بار که تغییری در پیکسل های تصویر تشخیص داده شود، دستگاه NVR شروع به ضبط می کند. این یعنی، تغییر سایه ها در نتیجه عوض شدن موقعیت خورشید، عبور یک حیوان و یا تکان خودن شاخه و برگ گیاهان و مواردی از قبیل نیز می توانند عاملی برای شروع ضبط باشند، بنابراین حجم بالایی از حافظه صرف ذخیره اطلاعات غیرضروری می شود. در حالی که در تکنولوژی یادگیری عمیق، تنها تحرکات انسانی عملکرد هشدار و ضبط را فعال می کنند لذا در مصرف حافظه به طرز چشمگیری صرفه جویی خواهد شد.
 وقایع مهم را سریع تر پیدا کنید  حتی اگر ضبط تصاویر دوربین به صورت 24 ساعته باشد، وجود قابلیتی برای پیدا کردن وقایع مهم می تواند بسیار مفید واقع شود. با وجود اینکه در جدول زمانبندی  ان وی ار وقایع مختلف با رنگ متفاوت نشان داده می شوند، اگر دوربین نتواند فرق بین حادثه مهم از غیر مهم را تشخیص دهد، این ویژگی ان وی ار دیگر فایده چندانی برای شما نخواهد داشت. تکنولوژی یادگیری عمیق تضمین می کند که تنها تحرکات و فعالیت هایی با منشاء انسانی موجب ضبط در NVR شوند. 


 حجم پیام های هشدار غیرضروری را کاهش دهید  Push notification سرویسی است که از طریق آن دوربین مداربسته می تواند در صورت تشخیص حرکت، پیام هشدار را به صورت بلادرنگ به موبایل شما ارسال کند. شاید در ظاهر این عملکرد بسیار جذاب باشد اما اگر تجربه کار با آن را داشته باشید، می دانید که در عمل کارایی خاصی ندارد، به این مثال توجه کنید: بعد از فعالسازی push notification یک اعلان روی موبایل دریافت می کنید، بعد از چک کردن اعلان متوجه می شوید که شاخه برگی تکان خورده و موجب فعال شدن پیام هشدار خطا شده است. "دینگ"! یک پیام هشدار دیگر هم دریافت کردید! این بار هم خطا بود. بعد از مدت زمانی این پیام ها برای شما عادی می شود و دیگر به آن توجه نخواهید کرد و این اشکال اصلی سیستم های push notification مبتدی است. 

این در حالیست که به کمک تکنولوژی یادگیری عمیق، دوربین مداربسته تنها در زمانی که تحرکاتی با منشاء انسانی مشاهده می شود به شما اعلان هشدار می فرستد، در نتیجه سیستم هشدار عملکرد دقیق تر خواهد داشت و شانس اینکه شما بتوانید حرکات مشکوک را شناسایی کرده و از وقوع حوادث جلوگیری کنید، بالاتر می رود.

 

دیدگاه


در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید !