پروژه دوربین مداربسته ساختمان در اروگوئه

پروژه دوربین مداربسته ساختمان در اروگوئه

5.0 1
پروژه دوربین مداربسته ساختمان در اروگوئه پروژه دوربین مداربسته ساختمان در اروگوئه

اروگوئه به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در توسعه دیجیتال، اهمیت فزاینده ای به امنیت و به کارگیری از فناوری برای تسهیل زندگی روزمره می دهد. در این پروسه، راهکار جامع یونی ویو برای پیشگیری از نفوذ و حفاظت مجازی منطقه، نقشی حیاتی دارد.

چالش پروژه

در اروگوئه این عقیده وجود داشت که موثرترین راهکار برای حفظ امنیت، وجود نیروهای حراستی فیزیکیست. چالش پروژه تغییر فکریت فوق، با ایجاد سیستم نظارت تصویری 24 ساعته در 7 روز هفته برای حفظ امنیت و آرامش افراد بود. سرپرست پروژه حفاظت در این باره می گوید: "سیستم حفاظت مجازی نه تنها وظیفه حراست مجموعه را برعهده داشته بلکه به گردشگران و ساکنین نیز، خدمات ارائه می دهد."

 

حل مشکلات پروژه

در روزهای آغازین پروژه ، سیستم نظارتی و پروسه مجازی سازی بشدت ناپایدار و غیردقیق بود. با تغییر سخت افزار به برند UNV (دوربین مداربسته، NVR، XVR و سرور Unicorn برند یونی ویو)، 98 درصد این مشکل مرتفع شد. 2 درصد باقی مانده از مشکلات پروژه که مربوط به کیفیت و انتقال صدای دوطرفه بود، با معرفی سیستم صوتی IP به پروژه، برطرف گردید.

معرفی پروژه

در این پروژه امنیتی، برای برآورده کردن نیاز نظارتی هر منطقه، انواع مختلفی از دوربین های مداربسته UNV در نقاط مختلف نصب گردید. برای مثال دوربین مداربسته مینی بولت IPC2122LR3-PF40M-D در مرکز مانیتورینگ نصب شد. 170 عدد دوربین مداربسته بولت هوشمند IPC2122SR3-PF40-C برای شناسایی نفوذ غیرمجاز و ارسال پیام هشدار به مرکز مانیتورینگ، نصب شدند. این دوربین های مداربسته 2 مگاپیکسلی از قابلیت های هوشمند متعددی همانند تشخیص نفوذ به منطقه غیرمجاز، تشخیص عبور از خط و غیره پشتیبانی می کنند. هنگامی که فرد یا وسیله نقلیه ای وارد محدوده غیرمجاز می شود، آلارم فعال شده و محل آن در نقشه نشان داده می شود.

همچنین، ده ها دوربین مداربسته دام IPC312SR-VPF28-C و IPC322SR3-DVPF28-C در لابی ساختمان ها نصب شدند تا به دستگاه های جانبی و سیستم صوتی متصل شده و خدمات بهتری را به بازدیدکنندگان و ساکنین ارائه دهند.

 


علاوه بر دوربین های مداربسته، در هر ساختمان، دستگاه ذخیره ساز 4 تا 16 کاناله نیز برای انتقال داده از طریق VPN نصب گردید (NVR301-04L-P4  ، NVR301-08L-P8 ، NVR301-16L-P8 ). از آنجایی که هنوز در برخی از ساختمان ها تجهیزات آنالوگ وجود داشت، در این نقاط دستگاه ذخیره ساز هیبرید UNV (NVR302-16Q) برای یکپارچه سازی سیستم آنالوگ و IP نصب شد.


تمامی تجهیزات فوق به وسیله سرور جامع یونی ویو به نام Unicorn مدیریت می شوند. سرور Unicorn امکان مدیریت 1000 دستگاه و یا 2000 کانال را داشته و امکان یکپارچه سازی عملکردهای دیکدینگ، ذخیره سازی، انتقال داده و مدیریت را در یک دستگاه دارد. این دستگاه قابلیت سازگاری بالایی داشته و می تواند انواع تجهیزات شخص ثالث همانند دستگاه های کنترل تردد، دوربین های مداربسته، کیبوردهای تحت شبکه، سیستم های هشدار، DVRها و غیره را مدیریت کند. همچنین بسیار گسترش پذیر بوده و می توان با تجهیزاتی همانند IPSAN، enclosureها و یا سایر دستگاه های ذخیره ساز، ظرفیت ذخیره سازی سیستم را افزایش داد. از این جهت، سرور Unicorn نقشی کلیدی و ضروری را در راهکار جامع امنیتی ایفا می کند.

 

دیدگاه


در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید !