بررسی دوربین های مداربسته مینی اسپید دام

بررسی دوربین های مداربسته مینی اسپید دام

5.0 1
بررسی دوربین های مداربسته مینی اسپید دام بررسی دوربین های مداربسته مینی اسپید دام


 دوربین های مداربسته مینی اسپید دام برند UNV راهکاری ایده آل برای نظارت محیط های وسیع مسقف می باشند. این دوربین ها سبک، کامپکت و در عین حال بسیار قدرتمند و پر از ویژگی های سودمند و کاربردی هستند. از اتصال Wifi گرفته تا پشتیبانی از صدای دو طرفه و امکان تعیین چندین منطقه مهم برای پاترول یا گشت زنی، این دوربین ها هم ظاهر کوچک و شکیل مناسب فضای داخل ساختمان را دارند و هم قابلیت های قدرتمند دوربین مداربسته اسپید دام را ارائه می دهند.


ویژگی های عمومی دوربین های مداربسته مینی اسپید دام UNV

این دوربینها در دو رزولوشن متفاوت ارائه شده است

 دوربین مداربسته IPC6412LR-X5P  مدل 2 مگاپیکسلی (Full HD 1080p)
 دوربین مداربسته IPC6415SR-X5UPW  مدل 5 مگاپیکسلی (2592×1944)


هر دو مدل دارای زاویه Pan یا چرخش افقی  360 درجه و زاویه  Tilt یا چرخش عمودی 90 درجه بوده و قدرت زوم اپتیکال 5 برابر را دارند. از ویژگی های چشمگیر این دوربین ها می توان به امکان تعریف بیش از هزار preset (نقطه مهم) و امکان patrol (گشت زنی) بین این نقاط می باشد. تا 16 نوع patrol مختلف برای این دوربین ها قابل تعریف است و حتی امکان تعریف preset به عنوان واکنشی برای رخداد Motion Detection (تشخیص حرکت) نیز وجود دارد.
یکی دیگر از قابلیت های برجسته دوربین مداربسته 5 مگاپیکسلی، سنسور Starlight است که دید در شب رنگی با کیفیت فوق العاده را ارائه می دهد. از دیگر ویژگی ها می توان به برد دید در شب 30 متری، قابلیت WDR برای متعادل سازی نور محیط، میکروفن داخلی و پشتیبانی از کارت حافظه اشاره کرد. ناگفته نماند که دوربین مداربسته مدل 5 مگاپیکسلی حتی دارای اسپیکر داخلی برای مکالمه دو طرفه نیز می باشد.
یکی دیگر از ویژگی های منحصربه فرد دوربین مداربسته IPC6415SR-X5UPW (مدل  5 مگاپیکسلی)، قابلیت اتصال وایرلس دوربین است. بعد از تنظیم اولیه دوربین با کابل شبکه، این دوربین می تواند تمامی اطلاعات را از طریق اتصال WiFi ارسال و دریافت کند، کافیست دوربین را به منبع برق 12 ولتی متصل کنید و تمام! دوربین شما آماده به کار می باشد.
یا اینکه شاید ترجیح می دهید دوربین با کابل به شبکه متصل باشد. در این حالت می توانید از قابلیت WiFi دوربین به عنوان یک دستگاه Access Point استفاده کنید! 


تفاوت های بین دوربین مداربسته مینی اسپید دام مدل 2 و 5 مگاپیکسلی

اولین فرق بدیهی بین این دو مدل رزولوشن است. دوربین مداربسته 5 مگاپیکسلی نسبت به مدل 2 مگاپیکسلی، تصویری بزرگ تر و با جزئیات بیشتر ارائه می کند. اما در کنار رزولوشن بالاتر چند قابلیت جالب نیز در مدل 5 مگاپیکسلی وجود دارد که دوربین مداربسته 2 مگاپیکسل از آن بی بهره است.
برای مثال، دوربین مداربسته 5 مگاپیکسلی دارای اینترفیس ورودی/خروجی آلارم و همین طور اینترفیس سریال RS485 می باشد. این در حالیست که مدل 2 مگاپیکسلی تنها دارای پورت شبکه RJ45 و ورودی برق 12v DC است. 
دوربین مداربسته مینی اسپید دام IPC6415SR-X5UPW  دارای چراغ نشانگر نیز می باشد که البته دلیلی برای وجود این چراغ در دوربین مداربسته مینی اسپید دام  IPC6412LR-X5P نیست چرا که مدل 2 مگاپیکسلی وایرلس نمی باشد. در آخر باید اضافه کرد که مدل IPC6412LR-X5P بجز قابلیت هوشمند تشخیص ورود به محدوده غیر مجاز، تنها دارای قابلیت های هوشمند مبتدی می باشد در حالی که بر روی مدل IPC6415SR-X5UPW می توان همه نوع امکانات و قابلیت های هوشمند پیشرفته را یافت.


عملکرد PTZ

شما می توانید عملکرد (PTZ (Pan/Tilt/Zoom دوربین را از طریق دستگاه NVR، کامپیوتر و یا موبایل خود کنترل کنید. موتور مکانیکی این دوربین بی صداست و بسیار سریع به فرامین واکنش نشان می دهد. تمام قابلیت های معمول یک دوربین اسپید دام همانند تعریف Preset ، تعریف پاترول ، مشخص کردن نقطه مرجع (Home) و تعیین preset به عنوان واکنش Motion Detection، در این دوربین وجود دارد.


Preset

تعیین Preset ، روند گشت زنی دوربین بین نقاط مورد نظر کاربر را آسان می کند. شما می توانید 1024 preset در این دوربین مداربسته مینی اسپید دام تعریف کنید که مطمئنا بسیار بیشتر از حد نیاز شماست. تعریف preset در این دوربین بسیار ساده است، کافیست لنز دوربین را در جهت مورد نیاز قرار داده و دکمه (+) را در گوشه سمت راست تصویر بزنید. به preset خود یک عدد و یک اسم بدهید و برای نهایی شدن کار، کلید save را بزنید.

 

پاترول (Patrol)

زمانی که Presetها را تعریف کردید، می توانید قابلیت پاترول را فعال کنید. این قابلیت باعث شده تا دوربین با توجه به وقفه زمانی تعیین شده، از یک Preset به Preset بعدی برود. شما می توانید تا 16 پاترول تعریف کنید که این پاترول ها را می توان دستی و یا به وسیله جدول زمانبندی روزانه فعال کرد.


موقعیت مرجع (Home Position)

برای تعیین موقعیت مرجع می توانید از Preset و یا از پاترول ها استفاده کنید. هنگامی که دوربین مداربسته اسپید دام برای مدت زمان مشخصی بیکار بماند، می تواند به موقعیت مرجع خود بازگردد. زمان تعیین شده با توجه به تنظیمات کاربر می تواند بین یک ثانیه تا یک ساعت باشد.
 

 


 
محرک تشخیص حرکت (Motion Detection Trigger)

راه دیگر، استفاده از پاترول ها در منوی Motion Detection است. البته توجه کنید که پاترول ها فقط با حالت ابتدایی Motion Detection کار می کنند و امکان استفاده از آنها در قابلیت های هوشمند پیشرفته وجود ندارد. 

شما می توانید که یک preset خاص را به عنوان واکنشی برای قابلیت های هوشمند Motion Detection و Audio Detection تعریف کنید. به طور مثال preset را بر روی پنجره ای تعریف کردیم و اگر دوربین، تغییر صدای ناگهانی (همانند شکستن پنجره) را تشخیص داد به طور خودکار به سمت پنجره بچرخد.
در دوربین مداربسته مدل IPC6415SR-X5UPW، اگر ورودی آلارم دوربین را به سنسور و یا رله ای متصل کرده باشید، رخداد آلارم نیز می تواند دوربین را به preset تعریف شده، ببرد. به طور مثال اگر درب ورودی باز شد، رله به دوربین مداربسته اسپید دام سیگنال فرستاده و دوربین به سمت درب می چرخد.

 

 
IPC6415SR-X5UPW IPC6412LR-X5P مدل
5MP 2MP رزولیشن
دارد ندارد وایرلس

2.7~13.5mm

لنز موتورایز با فوکوس خودکار

2.7~13.5mm

لنز موتورایز با فوکوس خودکار

لنز
دارد ندارد دید در شب رنگی

دارد

ندارد

میکروفن و اسپیکر داخلی
1in/1out

ندارد

ورودی و خروجی آلارم
120dB DWDR WDR
30m 30m IR
Ultra 256،H.265،H.264،MJPEG Ultra 256،H.265،H.264،MJPEG فشرده سازی
تا ظرفیت 256GB تا ظرفیت 256GB پشتیبانی از کارت حافظه
تشخیص حرکت، تشخیص تغییر صدا،
ورود به محدوده غیرمجاز،
عبور از خط، تشخیص شی گمشده، 
تشخیص شی جا به جا شده، شمارشگر افراد،
تعقیب اتوماتیک سوژه
مبتدی (تشخیص حرکت) قابلیت هوشمند
PoE(IEEE802.3at) PoE(IEEE802.3af) PoE

 

دیدگاه


در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید !