بررسی دوربین مداربسته تورت لنز ثابت IPC3614SR3-ADPF28-F

بررسی دوربین مداربسته تورت لنز ثابت IPC3614SR3-ADPF28-F

5.0 2
بررسی دوربین مداربسته تورت لنز ثابت IPC3614SR3-ADPF28-F بررسی دوربین مداربسته تورت لنز ثابت IPC3614SR3-ADPF28-F

در این مقاله می خواهیم دوربین مداربسته تورت جدید Uniview را بررسی کنیم. این دوربین مداربسته شگفت انگیز، هم قیمت مدل قبلی خود بوده اما نسبت به آن، از چند جنبه ارتقاء یافته است. دوربین مداربسته 4 مگاپیکسلی UNV دارای میکروفن داخلی، شیار کارت حافظه، نرخ فریم 30fps و قابلیت های کاربردی فراوان است که در ادامه این مقاله به آنها اشاره می کنیم.

میکروفن داخلی

اولین ارتقاء دوست داشتنی دوربین مدار بسته IPC3614SR3-ADPF28-F، میکروفن داخلی، با کیفیت ضبط صدای فوق العاده است. از حیث اینکه برخلاف تصویر، صدا محدوده و جهت خاصی ندارد، میکروفن به دوربین امکان نظارت 360 درجه محیط را می دهد. 

شیار کارت حافظه

دومین ارتقاء این دوربین مداربسته Uniview نسبت به مدل قبلی، شیار کارت حافظه است. حالا شما می توانید بی نیاز از دستگاه NVR ، تا ظرفیت 256GB عکس و ویدئو را بر روی این دوربین ذخیره کنید. پس اگر به دنبال دوربین مداربسته کاربردی می گردید که امکان استفاده به صورت منفرد و Standalone را داشته باشد، و یا اگر به دنبال دوربینی هستید که بتواند به عنوان Backup دستگاه NVR ، تصاویر را برایتان ذخیره سازی کند، دوربین مداربسته IPC3614SR3-ADPF28-F می تواند یکی از بهترین گزینه ها محسوب شود.
 

نرخ فریم بالاتر

دیگر نیازی به انتخاب بین نرخ فریم بالا یا کیفیت تصویر بالا نیست. این دوربین می تواند بالاترین رزولوشن خود (2688 x 1520) را در 30 فریم در ثانیه ثبت کند. این بدین معناست که شما ویدئو 4 مگاپیکسلی روان و یکدستی را با کیفیت تصویر فوق العاده خواهید داشت.

طراحی جدید

کاور دوربین مداربسته جدید نسبت به مدل قبلی خود کمی متفاوت است. در مدل قبلی حلقه ای پلاستیکی در اطراف دوربین بود که باید برای نصب آن را جدا می کردیم. در مدل جدید، دیگر پلاستیکی به کار نرفته است.دوربین مداربسته تورت Uniview از دو قطعه تشکیل شده و هر دو قطعه تمام فلز است، طراحی جدید این دوربین، علاوه بر دوام بالاتر، ظاهر دوربین را شیک و زیباتر کرده است.

ارتقاء کیفیت تصویر در شرایط کم نور                

دوربین مداربسته UNV با داشتن حساسیت نوری 0.01 لوکس، حساسیت نوری بیشتری را نسبت به مدل قبلی خود ارائه می دهد و در تفکیک رنگ ها و وضوح آنها کمی بهتر عمل می کند. کافیست نگاهی به رنگ های روی برد تست بیندازید.
 


 


 

میدان دید وایدتر

دوربین جدید با زاویه دید 107 درجه نسبت به 104 درجه، میدان دید وایدتری را ارائه می کند. البته 3 درجه تفاوت چندانی در میدان دید ایجاد نمی کند.

مزیت های دوربین قبلی 

تا اینجا درباره مزیت های دوربین مداربسته جدید صحبت کردیم، اما جالب است بدانید که دوربین قبلی نیز امکانات بخصوصی دارد که ممکن است برای برخی سناریوها، گزینه مناسب تری محسوب گردد.

اولین تفاوت محافظت در برابر افزایش ولتاژ است که در دوربین قبلی 4KV و در دوربین جدید 2KV است.

از دیگر تفاوت ها می توان به تعداد OSD، privacy mask و ROI اشاره کرد که در دوربین قبلی 8 عدد بوده و در دوربین جدید 4 عدد است.

مهمترین مزیت دوربین تورت قبلی نسبت به مدل جدید، تنوع ویژگی های هوشمند است. در مدل قبلی تمامی ویژگی های هوشمند از جمله تشخیص عبور از خط، تشخیص ورود به منطقه غیرمجاز، تشخیص صورت، شمارش افراد و سایر ویژگی های هوشمند پیشرفته موجود می باشد. این در حالیست که در مدل جدید این محصول تنها دو قابلیت هوشمند تشخیص عبور از خط و تشخیص حرکت انسان (Human Body Detection) ارائه می شود.

نتیجه گیری

تمام آنچه برای مقایسه بین این دو دوربین مداربسته یونیویو نیاز بود را شرح دادیم، همانطور که در ابتدا گفته شد، نکته مهم این است که هر دو دوربین مداربسته یونیویو در رنج قیمتی یکسان هستند. سخت افزار دوربین مداربسته Uniview جدید از چند جهت ارتقاء یافته تا قابلیت هایی همانند نرخ فریم 30fps در حداکثر رزولوشن، ضبط صدا با میکروفن داخلی و نصب SD Card را پشتیبانی کند. بنابراین اگر این نکات برای شما حائز اهمیت است، دوربین مداربسته مدل IPC3614SR3-ADPF28(40)-F می تواند گزینه مناسب تری باشد. از سوی دیگر اگر قابلیت های هوشمند دوربین برای شما حرف اول را می زند، پیشنهاد می شود دوربین مداربسته مدل IPC3614SR3-DPF28(36)M را انتخاب کنید.

دیدگاه


در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید !