نحوه تنظیم قابلیت هوشمند تشخیص ورود به محدوده غیر مجاز در دستگاه NVR

نحوه تنظیم قابلیت هوشمند تشخیص ورود به محدوده غیر مجاز در دستگاه NVR

4.0 2
نحوه تنظیم قابلیت هوشمند تشخیص ورود به محدوده غیر مجاز در دستگاه NVR نحوه تنظیم قابلیت هوشمند تشخیص ورود به محدوده غیر مجاز در دستگاه NVR

قابلیت هوشمند "تشخیص ورود به محدوده غیر مجاز" چیست؟

در قابلیت هوشمند تشخیص ورود به محدوده غیر مجاز (Intrusion Detection) یک یا چند منطقه در تصویر دوربین مداربسته انتخاب می شوند. در صورتی که فردی وارد این مناطق شود، دوربین مداربسته شروع به ضبط کرده و یا به مدیر سیستم پیام هشدار ارسال می کند.

قابلیت هوشمند "تشخیص ورود به محدوده غیر مجاز" در چه شرایطی کاربرد دارد؟

در شرایطی که منطقه ای مهم همانند تاسیسات یا پست برق در محلی پرتردد واقع شده باشد، در صورت عبور هر فرد از تصویر دوربین مداربسته، دوربین پیام هشدار ارسال می کند، برای جلوگیری از ارسال پیام های هشدار غیرمرتبط، در تصویر دوربین مداربسته، دور منطقه مهم یک مستطیل فرضی می کشیم، در نتیجه دوربین مداربسته تنها زمانی که فردی به منطقه مهم وارد شود، پیام هشدار را ارسال خواهد کرد.

 


نحوه تنظیم قابلیت تشخیص ورود به محدوده غیرمجاز در دستگاه NVR

 قبل از شروع تنظیمات اطمینان حاصل کنید که دوربین مداربسته و دستگاه NVR شما از قابلیت هوشمند تشخیص ورود به محدوده غیر مجاز پشتیبانی می کنند. برای این کار دوربین مورد نظر را در در وبسایت www.unv.ir پیدا کرده ، روی تب مشخصات فنی محصول کلیک کنید و به قسمت هوشمند سازی محصول دقت کنید. 
 


برای اطمینان از پشتیبانی دستگاه NVR از قابلیت هوشمند دستگاه را در وبسایت www.unv.ir پیدا کرده و سپس امکانات محصول را چک کنید.
 

 

فعالسازی قابلیت هوشمند تشخیص به محدوده غیر مجاز در NVR

1. در منو پخش زنده روی تصویر یکی از دوربین ها کلیک سمت راست کرده و Menu را بزنید.

2. در منو دستگاه گزینه Alarm را انتخاب کرده

3. سپس روی VCA کلیک کنید. 

4. در تب VCA قابلیت هوشمند Intrusion Detection را انتخاب کنید.

5. در قسمت Camera دوربین مورد نظر خود را انتخاب کنید.

6. با کلیک بر روی گزینه Enable ، قابلیت هوشمند تشخیص ورود به محدوده غیر مجاز را فعال کنید.

 Trigger Actions   توسط این گزینه نوع واکنش به رخداد "تشخیص ورود به محدوده غیر مجاز" مشخص می شود. به طور مثال در اینجا ما ضبط ویدئو را فعال کردیم تا در صورتی که دوربین مداربسته ورود به محدوده غیر مجاز را تشخیص داد شروع به ضبط کند.
 


بعد از اعمال تنظیمات مورد نظر گزینه OK را بزنید.

Arming Schedule  جدول زمانبندی برای ضبط ویدئو. می توانید روز هفته را انتخاب کرده و ساعاتی ضبط تصاویر را تعیین کنید.


بعد از اعمال تنظیمات مورد نظر گزینه OK را بزنید.

7. پس از تنظیم نوع واکنش به رخداد و زمانبندی ضبط، با کلیک بر روی آیکون مداد   ، محدوده مورد نظر را روی تصویر دوربین مداربسته در سمت چپ بکشید.

Sensitivity  تعیین میزان حساسیت دوربین، اگر حساسیت دوربین مداربسته در بیشترین حد ممکن باشد، دوربین مداربسته ورود سوژه هایی کوچکتر از انسان را نیز به عنوان هشدار در نظر می گیرد.

Threshold  اگر این گزینه فعال شود، دوربین در صورت پرسه زنی سوژه در محدوده غیر مجاز، در مدت زمانی بین 0 تا 10 ثانیه، پیام هشدار ارسال می کند.

8. پس از اعمال تغییرات مورد نیاز روی گزینه Apply کلیک کنید.

9. برای جستجوی سریع تصاویر مربوط به قابلیت هوشمند تشخیص ورود به محدوده غیر مجاز، در تب VCA روی گزینه Basic کلیک کنید.

10. گزینه کنار Save VCA imagesرا تیک بزنید.

برای ذخیره تنظیمات، گزینه Apply را بزنید.

جستجوی هوشمند قابلیت تشخیص ورود به محدوده غیر مجاز

بعد از فعالسازی قابلیت هوشمند، برای جستجوی سریع تصاویر ضبط شده مرتبط با آن، در منوی NVR گزینه VCA Search را انتخاب کرده (1) و سپس در قسمت behavior search دوربین مداربسته مورد نظر را انتخاب کنید (2) و نوع قابلیت هوشمند را بر روی Intrusion Detection قرار دهید (3) و در نهایت گزینه search را بزنید (4).

با کلیک بر روی گزینه جستجو (Search) ویدئوهای ذخیره شده براساس قابلیت هوشمند "تشخیص عبور از محدوده غیر مجاز" نمایش داده می شوند. با انتخاب ویدئوها و کلیک بر روی گزینه Backup می توان ویدئوها را بر روی درایو USB ذخیره کرد. 

 
 
 
برای دیدن نمونه تشخیص ورود به محدوده غیر مجاز ویدیو زیر را مشاهده کنین
 


 

دیدگاه


در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید !