پروژه‌های موفق Uniview: شهر ممنوعه، چین

پروژه‌های موفق Uniview: شهر ممنوعه، چین

5.0 1
پروژه‌های موفق Uniview: شهر ممنوعه، چین پروژه‌های موفق Uniview: شهر ممنوعه، چین

شهر ممنوعه در مرکز پکن (Beijing) پایتخت کشور چین واقع شده است. شهر ممنوعه، محل ساخت قصرهای پادشاهان دو سلسله‌ی "مینگ" و "چینگ" به مدت 500 سال بوده است. این شهر 723 هزار مترمربع وسعت داشته که بیش از 70 ساختمان و 9000 اتاق و مجموعا 150 هزار مترمربع زیربنا دارد. دستور ساخت این شهر در سال 1406 میلادی توسط دومین پادشاه مینگ، به نام "جو دی" داده شد که ساخت آن 14 سال به طول انجامید.


شهر ممنوعه مانند جواهری برای کشور چین از لحاظ تاریخی، صنعت توریسم و درآمدزایی است و بخش عظیمی از قدیمی‌ترین ساختمان‌های این کشور در این شهر قرار دارد. مسئولان نگهداری و حفاظت این شهر در سالهای گذشته، از سیستم های نظارت تصویری آنالوگ برای کنترل امنیتی این مجموعه استفاده نمودند.


با گسترش صنعت گردشگری و بازدید بیش از 17 میلیون نفر در سال، خطرات احتمالی در خصوص نگهداری اشیاء موجود در موزه های شهر ممنوعه، امنیت بازدیدکنندگان و... نیز افزایش یافت. به همین دلیل مسئولان تصمیم به استفاده از دوربین مداربسته تحت شبکه با کیفیت تصویر HD جهت افزایش ضریب امنیتی، مدیریت بهتر و در اختیار داشتن امکانات بیشتر، در کنار سیستم های آنالوگ قدیمی گرفتند.

 

پروژه های موفق Uniview: Forbidden City

 

محصولات شرکت Uniview (دوربین مداربسته تحت شبکه، دستگاه NVR) با کیفیت طراحی و ساخت بالا، سیستم مدیریت یکپارچه، ویژگی های کاربردی فراوان، کیفیت و عملکرد عالی مورد توجه و انتخاب مدیران مجموعه قرار گرفت که منجر به نصب و استفاده از محصولات Uniview در شهر ممنوعه شد.


از ویژگی‌های کاربردی دوربین‌های Uniview که در این پروژه بسیار مورد استفاده قرار گرفته‌اند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


•    قابلیت شمارش افراد
•    تشخیص چهره
•    ورود غیرمجاز به محدوده تعیین شده

 

همچنین با استفاده از نرم افزار مدیریت تصاویر Uniview علاوه بر محصولات و امکانات جدید، امکان مدیریت یکپارچه‌ی سیستم آنالوگ قبلی نیز برای مسئولان این شهر فراهم شد. 

 

 

دیدگاه


در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید !