سرور چندکاره و قدرتمند یونی ویو به نام Unicorn

سرور چندکاره و قدرتمند یونی ویو به نام Unicorn

5.0 1
سرور چندکاره و قدرتمند یونی ویو به نام Unicorn سرور چندکاره و قدرتمند یونی ویو به نام Unicorn

سرور چندکاره ی Unicorn یونی ویو، یک پلتفرم مدیریتی مطمئن و قدرتمند است که با مدیریت، ذخیره سازی، رمزگشایی و انتقال تصاویر دوربین مداربسته تحت شبکه، دستگاه ضبط تصاویر (NVR)، کیبورد تحت شبکه و دستگاه های Cloud ادغام شده است.

Unicorn برای راهکارهایی با 200 تا 1000 دوربین مداربسته تحت شبکه، گزینه ی مناسبی می باشد. این دستگاه راهکار هوشمندی را به کاربر ارائه می کند که باعث بهبود کارایی و کاهش هزینه ها می شود. این دستگاه ویژگی های هوشمندی را مثل تشخیص ورود به منطقه غیرمجاز، تشخیص عبور از خط، تشخیص فوکوس، تشخیص تغییر صحنه و آنالیز شمارش افراد را برای کاربر فراهم می کند.

دستگاه Unicorn از ONVIF نیز پشتیبانی می کند و با اکثر دوربین های مدار بسته ی عضو ONVIF هماهنگی دارد. با استفاده از تکنولوژی فشرده سازی منحصر به فرد Ultra265، هزینه های فشرده سازی تا 75 درصد کاهش پیدا می کند. علاوه بر این از 48 هارددیسک پشتیبانی می کند. برای تضمین یکپارچگی داده ها در دستگاه، آخرین ورژن سیستم RAID به کار برده شده که تقریبا تمامی حالت های RAID در بازار مثل RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60 را پشتیبانی می کند.

 

نکات مهم دستگاه Unicorn

 

راهکار WAN

Unicorn به عنوان مرکز یک راهکار ارائه شده می تواند تمامی دستگاه های متصل به اینترنت را مدیریت کند و عملکردهایی مثل مشاهده آنلاین، ذخیره سازی ویدئو، ضبط بازپخش و اعلام هشدار را فراهم کند. به کمک سرویس Cloud کاربر قادر است تا در هر زمان و هر مکان دستگاه را مدیریت کند. این دستگاه معمولا برای فروشگاه هایی که از طریق اینترنت با هم در ارتباط هستند به کار می رود.

 

معماری ارباب و برده داری

حداکثر 8 هاست برده می توانند به راحتی توانایی ذخیره سازی و پهنای باند سیستم را افزایش دهند. میزبان ارباب قادر است از طریق بالانس کردن، تخصیص منابع و انتقال جریان ویدئو همه چیز را کنترل کند. این دستگاه برای پروژه های بزرگ که نیاز به حجم ذخیره سازی بالا دارند راهکار بسیار مناسبی می باشد.

 

بکاپ (پشتیبانی) مرکزی

دستگاه قادر است از عملکرد ضبط تصویر پشتیبانی کند. زمانیکه عملکرد ضبط تصویر به دلیل ضعیف بودن اینترنت به درستی انجام نشود، دستگاه Unicorn می تواند در هر زمان دیگری از تصاویر ضبط شده پشتیبانی کند. فرآیند پشتیبانی به صورت بسیار هوشمندانه انجام می شود بدین صورت که دستگاه می تواند پشتیبانی را از آخرین لحظه ی ضبط دوباره از سر بگیرد.

 

Hot Standby

برای اطمینان از ثبات سیستم، اکثرا دستگاه آماده به کار (Hot Standby) با دستگاه در حال فعالیت همکاری می کند تا بتواند اطلاعات و تنظیمات را انطباق بدهد. اگر دستگاه در حال فعالیت آفلاین بشود، دستگاه آماده به کار موظف است تا بلافاصله کنترل دستگاه در حال فعالیت را به دست بگیرد و کارایی سیستم را تضمین کند.

 

ادغام IPSAN

اگر چه قابلیت ذخیره سازی Unicorn بسیار چشمگیر است، پلتفرم مدیریت می تواند با ادغام IPSAN ظرفیت ذخیره سازی را به میزان چشمگیری افزایش دهد. این مسئله به معنی زمان ضبط طولانی تر، فضای ذخیره سازی بیشتر و عملکرد ذخیره سازی بیشتر می باشد.

 

توانایی رمزگشایی فوق العاده

Unicorn نه تنها قادر است که 16 کانال از دوربین 2 مگاپیکسل را به تنهایی رمزگشا کند، بلکه قادر است تا با استفاده از 2 کارت رمزگشا، بیشترین رمزگشایی را برای 112 کانال دوربین 2 مگاپیکسل انجام دهد.

 

تی وی وال (TV Wall)

به کمک کارت رمزگشای اختیاری، دستگاه Unicorn قادر است پخش تصویر روی 15 مانیتور را پشتیبانی کند. تی وی وال های چند مانیتوره می توانند در پروژه های نظارتی مختلف برای پخش آنلاین، تقسیم ویدئو و ... به کار برده شوند.

دیدگاه


در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید !